Gün
Saat
Dakika
Saniye
4.7
4.6/5

Tarih: 
Saat: 

Ücret: 2000TL

İlgili eğitim, belirli dönemlerde ve talep doğrultusunda açılmaktadır. Katılım ve bilgi taleplerinizi YPA WhatsApp hattına iletebilirsiniz.

Süpervizyon Eğitimi

Gün
Saat
Dakika
Saniye
4.7
4.6/5

Tarih: İlgili eğitim, belirli dönemlerde ve talep doğrultusunda açılmaktadır. Katılım ve bilgi taleplerinizi YPA WhatsApp hattına iletebilirsiniz.

Saat: 

Ücret:
2350
  2000₺

Bu Eğitimi Arkadaşına Gönder

Eğitim Hakkında

Süpervizyon tecrübeli  bir uzmanın daha az tecrübeli olan bir ruh sağlığı uzmanının vakalarını incelerken karşılaştığı zorlukları anlayıp bilgi ve deneyim kazanarak gelişmesine yardımcı olmasıdır.  Süpervizyon, ruh sağlığı alanında danışmanlık veren kişiler için özellikle mesleklerinin başında gerekliliktir.  Bu yazıda süpervizyon neden önemli, ne işe yarar gibi soruları cevaplıyor ve kendi süpervizyon çalışmalarımdan söz ediyorum.

Her uzman teorik bilgisi ile yaşam deneyimini harmanlayarak evrilen bir karışımdır.  Bu yüzden her birimiz benzer insan sorunlarıyla uğraşsak da bu işi kendi tarzımızla yaparız.  Bu karışım kimi zaman bizi çok zorlar.  Örneğin kendi ailemizde sorun yaşadığımız biri gibi davranan bir danışanımıza, süpervizyon almıyorsak ve kendi farkındalığımız sınırlı ise yerinde olmayan zamansız ve sert yorumlar yaparak tedavi sürecine zarar verebiliriz.

Terapist konumunda neyi nasıl ve ne amaçla yaptığımızı, yapacağımızı bilmek mesleki yetkinliğin en önemli derecelerinden biridir.  Bu tecrübe ve bilgiye ulaşmak yıllarımızı alabilir. Bu sürede karşılaştığımız durumlar bizi duygusal olarak o kadar zorlayabilir ki mesleği bırakma noktasına gelebiliriz. Kendimizi koruyamaz ve tükenmişlik sendromu dediğimiz durumu yaşayabiliriz.

Süpervizyon sayesinde mesleki ve kişisel farkındalığımızda olması gereken bu gelişme süreci çok daha yumuşak ve sağlıklı bir şekilde ilerler.

Uzman Klinik Psikolog Nurdan ÖKTEN Kimdir? 

  • O.D.T.Ü. – Psikoloji Bölümü
  • Ege Üniversitesi Y.L. – Klinik Psikoloji
  • İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği – (33 Yıl)
  • Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü – Terapistlik Eğitimi – (8 Yıl)
  • Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi – (2002 – 2009)
     – T.P.D. Yönetim Kurulu Saymanlığı ve Başkanlığı
     – T.P.D. Eğitim Komisyon Başkanlığı
     – T.P.D. Eğitim Komisyonu Onaylı Eğitmenlik
  • PS YAŞAM Özel Aile Danışmanlığı Merkezi – (5 Yıl)
  • BİLTED Psikolojik Danışmanlık Merkezi – (2017-2018)
  • Yüksek Psikoloji Akademisi (2019 – …)

B.D.T. eğitimine yalnızca psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümleri katılabilmektedir.

Kursiyer adaylarının yalnızca lisans eğitimleri dikkate alınacak olup, farklı lisans eğitimlerinin üzerine psikoloji yüksek lisansları katılım için kabul edilmemektedir.

İlgili eğitime, psikoloji ve p.d.r. bölümlerinin en az 4. sınıf öğrencileri katılabilmekte olup, 3. sınıf öğrencilerinin katılım talepleri, kayıt formu sırasında sunacakları transkript incelemesi sonucunda değerlendirilmektedir.