Gün
Saat
Dakika
Saniye
4.6
4.6/5

(641)

Tarih: 14 – 15 – 21 – 22 Eylül
Saat: 09:00 – 16:00
Ödevlendirme: 23 Eylül – 8 Ekim

Süpervizyon: 9 – 10 – 11 Ekim

Saat: 20:00

Ücret:
4990

2990₺

 • B.D.T. Eğitimi Kampanyası İle – 4990₺ Üzerinden %50 İndirim Uygulanmaktadır

Bu Kampanya ile, B.D.T. Uygulayıcı Eğitimine dahil olduğunuzda, 9 farklı eğitimden %50 indirimle istediğiniz kadar seçebilirsiniz. 9 eğitim arasından en az 2 tanesini seçmeniz halinde, Klinik Görüşme Teknikleri Uygulayıcı Eğitimine ücretsiz dahil olabileceksiniz. 

İlgili kampanya B.D.T. Uygulayıcı Eğitimi merkezinde oluşturulmuş olup, kampanya yararlanma koşulu aynı gün içindeki beraber alımlarda geçerlidir. Hediye eğitimlerde YPA sertifikası tarafınıza tanımlanmaktadır.

Bu Kampanya ile; Oyun Terapisi U.E., Çocuk & Ergen B.D.T. U.E. ve Çocuk Değerlendirme Testleri U.E.’lerinin yalnızca aynı anda ve beraber alımlarında, 3. eğitimin tam fiyatı üzerinden net %50 indirim uygulanmaktadır. Ardından, Klinik Görüşme Teknikleri Eğitimi ve Sınav Kaygısı Yönetimi Eğitimi %100 indirimli (ücretsiz) olarak tanımlanmaktadır. 

Oyun Terapisi Eğitimi Hakkında

 1. Oyun Terapisi, çocukların ve ergenlerin duygusal, davranışsal ve sosyal sorunlarına yönelik bir terapi yaklaşımıdır.
 2. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar, bu yaş gruplarıyla çalışırken oyun terapisi eğitimi almaları, onlara daha etkili bir şekilde destek olmalarına yardımcı olabilir.
 3. Oyun terapisi, çocuklar ve ergenlerin duygusal ifadelerini serbest bırakmalarına, kendilerini ifade etmelerine ve kendi kendilerini keşfetmelerine yardımcı olur. Bu nedenle, psikologlar ve psikolojik danışmanlar, çocukların ve ergenlerin iç dünyalarını daha iyi anlamak ve tedavi etmek için oyun terapisi eğitimi almaları gerekmektedir.
 4. Oyun terapisi, çocuklar ve ergenlerin sosyal becerilerini geliştirirken aynı zamanda özgüvenlerini de arttırır. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar, bu becerileri çocuklara ve ergenlere öğretmek için oyun terapisi eğitimi almaları gerekmektedir.
 5. Oyun terapisi, travma sonrası stres bozukluğu gibi çeşitli duygusal sorunların tedavisinde de kullanılabilir. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar, bu tür sorunlarla çalışırken oyun terapisi eğitimi almaları, tedavilerinin etkinliğini arttırmalarına yardımcı olabilir.

Uzman Psikolojik Danışman Rşide Yılmaz Kimdir?

  • Hacettepe Üniversitesi – P.D.R.
  • Ankara Üniversitesi – Disiplinlerarası Aile Danışmanlığı Y.L.

  – Madde Kullanan Çocuğa Sahip Aileler İçin Psikoeğitim Programı

  • İstanbul Esenyurt Üniversitesi – Klinik Psikoloji Y.L.

  – Oyunun Sihirli Gücü ve Oyun Terapisinin Çocuklar Üzerindeki Etkisi

  • Türk P.D.R. Derneği Genel Merkezi – (2019 -…)

  – Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi

  • Rehberlik Araştırma Merkezleri (R.A.M.)

  – Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi

  • M.E.B. Kurumları Eğitmenliği – (15 yıl)

  – Oyun Terapisi Eğitimi

  – Yaratıcı Drama

  • Aile & Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinde Eğitmenlik – (4 Yıl)

  – Aile Danışmanlığı

  – Travma & Yas

  – Resim Analizi ve Çocuk Testleri

  • Özel Kurumlarda Eğitmenlik – (10 Yıl)

  – Sınav Kaygısı Yönetimi

  – Masal Terapisi

  – Oyun Terapisi

  Bazı Akademik Çalışmalar

  • Türk P.D.R. Derneği – (2018)

  – Ergenlerde Madde Bağımlılığı ve Aile

  • “Madde Bağımlılığı & Aile” -Yeniinsan Yayınevi (2015)

  – Bağımlı Çocuğa Sahip Aileler İçin Psikososyal Eğitim Prog

B.D.T. eğitimine yalnızca psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümleri katılabilmektedir.

Kursiyer adaylarının yalnızca lisans eğitimleri dikkate alınacak olup, farklı lisans eğitimlerinin üzerine psikoloji yüksek lisansları katılım için kabul edilmemektedir.

İlgili eğitime, psikoloji ve p.d.r. bölümlerinin en az 4. sınıf öğrencileri katılabilmekte olup, 3. sınıf öğrencilerinin katılım talepleri, kayıt formu sırasında sunacakları transkript incelemesi sonucunda değerlendirilmektedir.

Oyun Terapisi ile Çocuk & Ergen B.D.T. Eğitiminin En Temelde 4 Farkı Vardır.

 1. Yaklaşım: Oyun terapisi, çocukların terapi sürecinde oynamalarına, ifade etmelerine ve duygularını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir yaklaşımdır. Buna karşılık, bilişsel davranışçı terapi, çocukların ve ergenlerin olumsuz düşüncelerini değiştirmelerine, kendilerine yardımcı olmalarına ve problemlerini çözmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir yaklaşımdır.

 2. Hedef: Oyun terapisi, çocukların kişisel gelişimlerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Oyunlar aracılığıyla, çocuklar kendilerini ifade edebilir, sosyal becerilerini geliştirebilir ve olumlu davranışları öğrenebilirler. Buna karşılık, bilişsel davranışçı terapi, çocukların ve ergenlerin zorluklarını ele almak ve onların düşünce ve davranışlarını değiştirmek için tasarlanmıştır.

 3. Süre: Oyun terapisi genellikle daha uzun süreli bir tedavi yöntemidir. Çocukların özgüvenlerini geliştirmelerine, sosyal becerilerini geliştirmelerine ve duygusal zorlukları ele almalarına yardımcı olmak için uzun vadeli bir yaklaşım gerektirir. Buna karşılık, bilişsel davranışçı terapi, kısa süreli bir tedavi yöntemidir. Belirli bir sorunun ele alınmasına odaklanır ve genellikle birkaç hafta veya ay içinde tamamlanır.

 4. Yaklaşımın türü: Oyun terapisi, çocukların duygusal zorluklarını ele almak için daha yaratıcı bir yaklaşım kullanır. Buna karşılık, bilişsel davranışçı terapi, çocukların ve ergenlerin düşüncelerini ve davranışlarını değiştirmek için daha yapılandırılmış bir yaklaşım kullanır.

Gün
Saat
Dakika
Saniye
4.6
4.6/5

(641)

Tarih: 14 – 15 – 21 – 22 Eylül
Saat: 09:00 – 16:00
Ödevlendirme: 23 Eylül – 8 Ekim

Süpervizyon: 9 – 10 – 11 Ekim

Saat: 20:00

Ücret:
4990

2990₺

 • B.D.T. Eğitimi Kampanyası İle – 4990₺ Üzerinden %50 İndirim Uygulanmaktadır

Oyun Terapisinin
2 Kampanyası

Bu Kampanya ile, B.D.T. Uygulayıcı Eğitimine dahil olduğunuzda, 8 farklı eğitimden %50 indirimle istediğiniz kadar seçebilirsiniz. 8 eğitim arasından en az 2 tanesini seçmeniz halinde, Klinik Görüşme Teknikleri Uygulayıcı Eğitimine ücretsiz dahil olabileceksiniz. 

İlgili kampanya B.D.T. Uygulayıcı Eğitimi merkezinde oluşturulmuş olup, kampanya yararlanma koşulu aynı gün içindeki beraber alımlarda geçerlidir. Hediye eğitimlerde YPA sertifikası tarafınıza tanımlanmaktadır.

Bu Kampanya ile, Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi + Çocuk &Ergen B.D.T. Uygulayıcı Eğitimine beraber dahil olduğunuzda, Klinik Görüşme Teknikleri Uygulayıcı Eğitimi’ne koşulsuz, şartsız ve ücretsiz olarak dahil olursunuz. 

İlgili kampanya Oyun Terapisi U.E. ve Çocuk & Ergen B.D.T. U.E.’nin merkezinde oluşturulmuş olup, kampanya yararlanma koşulu aynı gün içindeki beraber alımlarda geçerlidir. Hediye eğitimlerde YPA sertifikası tarafınıza tanımlanmaktadır.